ŚLUBY

ŚLUBY

Poradnia przy naszej parafii czasowo nieczynna.

UWAGA: Do odbycia konsultacji zobowiązani są wszyscy narzeczeni. Możliwość konsultacji – pp. Sikorscy tel. 509 – 425 – 370.

Przygotowanie bezpośrednie do sakramentu Małżeństwa przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu po mszy św. o godz. 18.00 w kościele. Uczestniczyć może każdy chętny, niezależnie od parafii, bez wcześniejszych zapisów.

UWAGA!
Kurs przedmałżeński organizowany jest 1 raz w roku: trwa przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu.

We własnym zakresie każda para narzeczonych powinna odbyć trzy spotkania w Poradni rodzinnej, w dowolnej parafii. Udział w spotkaniach Poradni rodzinnej prosimy uzgadniać w kancelarii parafialnej.

W sprawach duszpasterskich nr tel. Ks Proboszcza 0 42 716 33 18 lub 604 427 772. Prosimy dzwonić w godz. 15.00 – 17.00

Polecamy nasz piękny kościół z niepowtarzalną atrakcją schodów jako kościół Waszego niepowtarzalnego ślubu. Św. Katarzyna Aleksandryjska jest patronką zakochanych i trwałości małżeństwa.

Terminy ślubu można rezerwować już na następny rok w kancelarii parafialnej od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00 – 17.00

  • Termin ślubu można rezerwować na rok przed ślubem, najlepiej po rezerwacji sali weselnej.
  • Narzeczeni zgłaszają się w kancelarii parafialnej 2 i pół miesiąca przed ślubem, celem spisania protokołu, z następującymi dokumentami:
  1. – świadectwo chrztu (ważne trzy miesiące), na którym jest adnotacja o stanie wolnym i o bierzmowaniu,
  2. – zaświadczenie o ukończeniu kursu przedmałżeńskiego i konsultacji w Poradni rodzinnej, konsultacje w Poradni rodzinnej można odbyć w dowolnie wybranej parafii,
  3. – trzy formularze z USC – ślub konkordatowy (ważne trzy miesiące).
  • Ostatni raz narzeczeni zgłaszają się do kancelarii około 10 dni przed ślubem, celem spisania aktu małżeństwa. Podają dane osobowe dwóch świadków: imię, nazwisko, wiek i adres. Świadków może być więcej. Szczegółowo omawiana jest cała ceremonia ślubna, uzgadniany wystrój kościoła i wnoszone opłaty.Do Organisty narzeczeni udają się na chór w niedzielę poprzedzającą ślub (po każdej mszy św.) i uzgadniają szczegóły muzyczne.
  • W naszym kościele św. Katarzyny ślub może zawrzeć każdy, kto sobie tego życzy.
  • Jeżeli ślub jest z poza naszej parafii, potrzebne jest jedno pozwolenie, albo z parafii narzeczonej, albo z parafii narzeczonego, ale dopiero po rezerwacji terminu ślubu.

Zapraszamy.

 

Total Page Visits: 3062 - Today Page Visits: 3